
Oltár felépítése

Így néz ki egy boszorkány oltár felépítése. Persze te úgy építed fel az oltárad ahogy neked megfelel.Az oltárod tiszteld mindig.Legyen olyan helyen ahová elér a napfény és rakd olyan helyre ahol kellemes a légkör.Ha gyerekek vannak a házban mindig olyan helyen legyen ahol nem férhetnek hozzá. Az oltárad vértezd fel a te saját energiáiddal és csak te használd.Nagyon sok oltár felépítés létezik és nagyon sokan máshogy csinálják.Te is megcsinálhatod a sajátod.Ez csak egy a sok közül.

Szertartási kehely
A szertartási kehely kiemelt helyet foglal el az oltáron.A formális rituálék során ebből ihatunk bort vagy más italt.Ezüst vagy rozsdamentes acélból célszerű készíteni,de kristályból és fából is lehet.

Athame
Ez rituális kétélű általában fekete markolatú tőr.A tulajdonos energiáját közvetíti, összpontosítja akaratát.Az oltáron mindenképpen helye van. Ezt a tőrt díszíthetjük akár rúnákkal vagy pentagrammal. Bizonyos kovenekben az Athamét tiszteletből kizárólag vékony fekete vagy fehér kesztyűvel lehet megérinteni,de ez inkább új keletű hiszen régebben ilyent nem használtak így nem is kötelező.

Égetőedény
Az égető edény legyen tűzálló anyagból.Javaslom a rozsdamentes acélt.A tűz elemet jelképezi, ebben égetjük el a papírlapokat, amire az imákat és kéréseket írtuk a szertartás során.

Pálca
A varázspálca az egyik legelterjetebb a köztudatban hála a filmeknek. A pálca az ősi idők alatt rengeteget változott. A mai napig sokan maguk készítik pálcájukat ami a legjobb módszer mivel megkapja a tulajdonos energiáját készítés közben.A leghasznosabb ,ha kristály van a végén.A pálca összpontosítja az energiákat és felerősíti azokat.

Füstölő
Itt számít az illat és a minőség is.Jó légkört biztosít. (szintén leírom további cikkben a fontos részleteket.)

Csengő
A csengőt használjuk a szertartás elején és a végén is. A gyakorlatban a csengőt a bal kézben tartják.